Piekarnik parowy – opinie. Jak wybrać odpowiedni model?

Interesuje Cię piekarnik parowy lub piekarnik ze wspomaganiem parą? To urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością i powoli zastępują tradycyjne piekarniki. Doskonale sprawdzają się w każdym domu, umożliwiając zdrowe, a zarazem niezwykle komfortowe przyrządzanie dań. Poznaj wszystkie korzyści piekarników parowych oraz sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia. Odpowiedni model powinien spełniać Twoje wszystkie potrzeby.

 

Piekarnik z funkcją pary. Dlaczego warto wybrać, zamiast zwykłego piekarnika?

Piekarniki parowe stały się popularnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie zdrowe, smaczne i wygodne gotowanie. Poza tradycyjnym pieczeniem piekarniki parowe oferują innowacyjne podejście, które przekłada się na lepsze doznania kulinarno-zdrowotne.

Urządzenia tego rodzaju umożliwiają gotowanie potraw za pomocą pary wodnej. Działają one poprzez podgrzewanie wody do stanu pary, która następnie jest rozprowadzana wewnątrz komory piekarnika.

Jedną z głównych zalet korzystania z piekarnika parowego do zabudowy jest zdrowy sposób przyrządzania jedzenia. Gotowanie na parze pozwala zachować więcej witamin i minerałów w potrawach, ponieważ nie ma potrzeby dodawania tłuszczu ani oleju. To jeden z najlepszych sposobów na to, by pozbyć się z diety zbędnych kalorii.

Ponieważ jedzenie jest gotowane delikatnie w parze, smak i tekstura potraw są zachowane w większym stopniu niż przy tradycyjnym gotowaniu i pieczeniu. To jeden z wielu powodów, dla których warto wybrać piekarnik parowy. Nie ważne, czy będzie to urządzenie Electrolux, Amica czy Samsung.

Warto również wspomnieć, że piekarniki parowe są łatwe w obsłudze, ponieważ nie wymagają ciągłego monitorowania potrawy. Po ustawieniu odpowiednich parametrów można po prostu poczekać, aż jedzenie się przyrządzi. Ponadto, czyszczenie piekarnika po użyciu jest zazwyczaj szybkie i łatwe.

Kolejną zaletą piekarnika z funkcją pary jest możliwość przyrządzania różnorodnych potraw. Od warzyw po mięso, ryby, i dania wegetariańskie, piekarniki parowe są wszechstronne i mogą być używane do niemalże wszystkiego, na co masz ochotę. Piekarnik elektryczny parowy to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. W porównaniu z tradycyjnymi modelami, zużywa mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

 

Ranking piekarników. Jakie modele najlepsze?

Nasz ranking piekarników parowych obejmuje najlepsze piekarniki parowe dostępne na rynku. Posiadają wiele różnorodnych funkcji, którymi możesz sterować dzięki wygodnym pokrętłom.

Wśród polecanych piekarników parowych znajdziesz m.in. model Electrolux Steamboost, Steampro czy Electrolux Steamcrisp. Dodatkowo pozwalają na regulację poziomu wilgotności, co dodatkowo zwiększa komfort pieczenia. Do ciekawych urządzeń należy zaliczyć także X-Type Steam Amica, a także szereg urządzeń producenta Bosch.

Najnowsze piekarniki posiadają dotykowe panele, w których można z łatwością szukać preferowanych programów, a także ustawiać temperaturę czy timer. Wyświetlacze przedstawiają wszystkie funkcje, a wśród nich znajdziesz się m.in. rozmrażanie, grillowanie, ogrzewanie czy pieczenie z parą. Dobry piekarnik z systemem parowym pozwala przyrządzać potrawy metodą sous vide, która rozkochała w sobie wszystkich prawdziwych miłośników pieczenia.

Piekarniki parowe posiadają również tradycyjne funkcje, takie jak termoobieg czy pieczenie góra i dół. Wyposażone są w prowadnice teleskopowe, dzięki którym wyciąganie dań jest niezwykle komfortowe. Generator pary to przede wszystkim dodatek i urozmaicenie codziennego gotowania.

 

Jak wybrać piekarnik parowy? Poradnik

Jeśli chcesz, by Twój piekarnik piekł potrawy równomiernie, a jednocześnie zapewniał chrupiącą skórkę, dobry piekarnik parowy to strzał w dziesiątkę. Wybierając nowoczesny piekarnik z funkcja pary koniecznie zwróć uwagę na poniższe czynniki. Dzięki temu piekarnik z parą będzie spełniał Twoje wszystkie oczekiwania.

Wymiary

Przy wyborze piekarnika parowego istotne jest dopasowanie do dostępnej przestrzeni w kuchni. Zwróć uwagę na wymiary zewnętrzne, ale równie ważne są te wewnętrzne, które wpłyną na pojemność i możliwość przygotowania większych potraw.

Cena

Tak jak każdy sprzęt AGD, tak i piekarniki parowe występują w różnych przedziałach cenowych. Ważne jest, aby znaleźć taki, który spełni Twoje potrzeby, jednocześnie pozostając w ramach ustalonego budżetu. Obecnie piekarnik do zabudowy z dodatkiem pary to koszt około 2-3 tys. zł. Najtańszy piekarnik będzie posiadał mniej dodatkowych funkcji, a ten najdroższy będzie wyposażony w różnorodne udogodnienia.

Cena jest jednym z ważniejszych czynników, na jakie zwracamy uwagę zastanawiając się, jaki piekarnik parowy kupić. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię piekarnik parowy Bosch, czy piekarnik parowy Samsung, bez problemu znajdziesz urządzenie w ustalonym budżecie. Obecnie każdy z producentów proponuje modele w różnych półkach cenowych.

Funkcje i programy

Zastanawiając się, który piekarnik parowy jest najlepszy, nie możesz przejść obojętnie obok dodatkowych funkcji i dostępnych programów.

Niektóre piekarniki parowe oferują dodatkowe funkcje, które mogą sprawić, że gotowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne i wygodne. Zastanów się, które z nich są dla Ciebie istotne. Poza funkcją gotowania na parze urządzenie może posiadać:

  • automatyczne czyszczenie, najczęściej jest to czyszczenie parowe,
  • możliwość połączenia urządzenia z telefonem oraz monitorowania przyrządzania dań,
  • termosondę, która kontroluje temperaturę posiłku, obecnie piekarniki parowe z termosondą cieszą się ogromnym zainteresowaniem,
  • wbudowane różnorodne przepisy,
  • możliwość dostosowania pary do przyrządzanej potrawy, takie piekarniki pozwalają nie tylko na upieczenie mięsa, ale także pieczenie chleba, pieczywa czy ciast, możesz wypiec tak naprawdę wszystko, co chcesz,
  • dotykowy panel sterowania.

Moc piekarnika

Moc piekarnika wpływa na szybkość i skuteczność gotowania. Upewnij się, że wybierasz odpowiednią moc, aby zaspokoić Twoje potrzeby kulinarne. W rankingu najlepszych piekarników parowych do zabudowy znajdziesz modele zarówno z wysoką, jak i nieco niższą mocą.

Klasa energetyczna

Piekarniki z funkcją gotowania na parze będą różnić się klasą energetyczną. Mówi ona przede wszystkim o tym, ile prądu zużywa piekarnik. Każde urządzenie AGD i RTV posiada swoją klasą energetyczną.

 

Opinie użytkowników o piekarnikach parowych

Wiesz już, jak działa piekarnik parowy oraz jakie są jego zalety i wady. Warto zapoznać się również z opiniami osób, które użytkują takie urządzenia na co dzień. Opinie użytkowników piekarników parowych są zwykle entuzjastyczne. Wielu z nich podkreśla, że ​​jest to rewolucyjne rozwiązanie w kuchni, które sprawia, że gotowanie staje się przyjemnością.

Oprócz zachowania wilgoci i smaku potraw, piekarniki parowe oferują szereg innych korzyści. Ich zaawansowana technologia pozwala na szybsze i równomierne gotowanie, co jest niezwykle wygodne, zwłaszcza dla osób prowadzących intensywny tryb życia. Ty również możesz zakupić piekarnik parowy i cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie oferuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *